Câteva fapte mai puțin cunoscute despre Simone Biles

• Fumează Smone Biles ?: Nu este cunoscut
  • Simone Biles bea alcool ?: Nu se cunoaște
  • Simone are o cascadorie numită după ea care a fost înregistrată în Codul punctelor. Se numeste Aspect dublu pe jumătate că ea a inventat realizarea rutinei de podea și este cunoscută și sub numele de „Bilele”.
  • Simone Biles a câștigat mai multe competiții, inclusiv peste tot și podea de trei ori și balansier campionat de două ori.
  • În cadrul evenimentelor pe echipe, ea a participat la echipele câștigătoare de medalii de aur pentru 2014 și 2015 Gimnastica artistică mondială.
  • Biles este singura afro-americană care a câștigat campionatul global și prima femeie care a câștigat trei campionate mondiale consecutive.
  • Simone a câștigat în total paisprezece medalii, dintre care 10 sunt de aur, făcând-o cea mai decorată gimnastă americană.
  • Ultima ei realizare este un aur cu care a câștigat „Final Five” Echipa SUA la Jocurile Olimpice de la Rio 2016.
  • Mama Simonei, Shanon, era dependentă de droguri și nu era în stare să crească copiii. Copiii mai mici, Simone și Adria, au fost adoptați de tatăl Simonei, Ronald și de a doua sa soție, Nellie. Cei doi copii mai mari au fost adoptați de sora lui Ronald.
  • Ea vorbește cu mama ei o dată la trei luni și despre relația lor, a spus ea, „Viața continuă și acesta este trecutul meu”, a spus ea. „La asta ar trebui lăsat - trecutul.”
  • Biles a început să se antreneze la vârsta de șase ani când obișnuia să meargă la grădiniță, deoarece făcea parte din călătoriile în care îi duceau pe copii. Instructorii i-au sugerat să facă gimnastică. S-a înscris la Aimee Boorman la Bannon’s Gymnastix la vârsta de opt ani.
  • Sora ei Adria este și ea o gimnastă.
  • Ea a câștigat exercițiu de jur împrejur, boltă, bară de echilibrare și exercițiu de podea rutine în primul ei eveniment internațional la 2013 Trofeul Orașului Jesolo din Jesolo, Italia. De asemenea, și-a condus echipa din SUA să câștige o medalie de aur.
  • Ea a căzut adesea în performanțele sale până în 2015, după care a început să se descurce mai bine și a devenit consecventă cu jocul ei și a fost aproape întotdeauna selectată pentru echipă.
  • Trenurile Biles alternează programul, antrenamentele de la 12:30 la 5:30 în zilele de luni și miercuri și de la 9 la amiază și apoi de la 3 la 6 marți, joi și vineri. Își ia o singură zi liberă și antrenează 9 la 1 sâmbăta.
  • Părinții ei sunt de fapt bunicii ei care au adoptat-o ​​la vârsta de 2 ani după ce mama ei i-a dat copiilor într-o casă de plasament. Copiii îi numesc totuși mama și tata.
  • Ea este cu adevărat speriată de bug-uri și s-a speriat când a găsit un bug în buchetul pe care i l-a prezentat la 2014 Campionate mondiale in China.
  • Ea are un bun simț al stilului și are mențiuni în New Yorkezii.