ColegiuNecunoscut
Calificativ EducaționalA absolvit
Debut Film: Yamphawati-The Princess (2014)
Familie Tată - Moti Lal Gurung Sipora Gurung
Mamă - Seti Ghising Gurung Sipora Gurung a câștigat medalia de bronz (Partea dreaptă)

• Sipora Gurung bea alcool?: Da
  • Sipora Gurung este o doamnă de toate nivelurile, care este o atletă națională, jucătoare de volei și actriță.
  • Este binecunoscută în cinematograful napalez pentru munca ei de actriță în filmele nepaleze precum ‘Yamphawati (Prințesa)’, ‘Bhui Manche’, ‘Ghalek’ etc.
  • La vârsta de doar 13 ani, a fost selectată în echipa națională de volei și a reprezentat Nepalul în „10 jocuri din Asia de Sud”.
  • La vârsta de 13 ani, ea a devenit cea mai tânără jucătoare din cele „10 Jocuri din Asia de Sud” desfășurate în Sri Lanka și a câștigat, de asemenea, o medalie de bronz pentru Nepal.

Aanchal Sharma (actriță) Înălțime, greutate, vârstă, iubit, biografie și multe altele

• La vârsta de 18 ani, în timp ce juca un volei, ea a suferit o accidentare la genunchi și de atunci nu a mai putut juca și a ieșit în afara terenului.
  • În timpul adolescenței, a fost, de asemenea, „campioana Nepalului” la cursa de 200 și 400 de metri (sub 16).
  • Ea a primit mai multe premii de stat, naționale și internaționale și realizări în categoria Cel mai bun jucător.
  • În 2013, a fost a 3-a finalizată și câștigătoare a Miss Talent la concursul Miss Pokhara.

Aditi Budhathoki (actriță) Înălțime, greutate, vârstă, iubit, biografie și multe altele

• Și-a început cariera de actorie în 2014.
  • Ea a obținut 89% la examenul SLC (Nepal).